30 czerwca 2011

Jak dodać stronę lub bloga do wyszukiwarek internetowych?

Chcemy być odwiedzani w sieci i wówczas ważne jest aby nasza strona pojawiała się w wynikach wyszukiwań. Teraz musimy ją dodać do wyszukiwarek. Korzyści możemy mieć też inne. Jeżeli ktoś jest zainteresowany tym aby jego strona WWW lub blog przynosił także dochody powinniśmy nasz adres URL dodać do wyszukiwarek. Tym samym zwiększymy ruch odwiedzających nas internautów lub klientów.
Najlepiej zrobić to na dwa sposoby:
dodanie strony przez formularze wyszukiwarek

Po wejściu na powyższe strony wystarczy podać adres URL naszej strony, która ma być dodana do wyszukiwarki. W przypadku wyszukiwarki Yahoo potrzebna jest rejestracja.
lub pozyskanie linków ze stron, które już zostały zaindeksowane
Jeśli jakaś zaindeksowana już strona doda nasz link, to robot ją odwiedzający dotrze również do naszej strony. W ten sposób nasz serwis również zostanie zaindeksowany. Im częściej roboty odwiedzają strony linkujące do nas, tym szybciej nasza strona znajdzie się w indeksie. Linki można zdobywać poprzez dodawanie do katalogów i do top list. Także można prowadzić wymianę z innymi serwisami lub wykupywać  linki  na innych stronach www.
Bardzo prawdopodobne  jest, że nasza strona szybciej  zostanie zaindeksowana drugim sposobem. Na dodanie jej przez formularz często trzeba czekać dłużej. Jest to wynikiem tego, że każdego dnia w Internecie pojawia się ogromna ilość nowych stron i kolejka do rozpatrzenia formularza jest bardzo długa. Mamy też drugą możliwość – uzbroić się w cierpliwość i poczekać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz