30 czerwca 2011

…dodatki, dodatki na bloga i WWW

Przeglądając blogi w sieci możemy zobaczyć różnorodność ich tapet. Są ładne i o wysokiej jakości takie które mogą się podobać. Spotykam też takie które bym ocenił jako beznadziejne choć czasami treść jest ich interesująca.
Wynika to z faktu, że wydawcy korzystają z określonych proponowanych wzorów na różnych portalach. Są też i takie gdzie można uzyskać możliwość skopiowania kodu i zainstalowania na go swoim blogu aby zmienić tapetę na inną bardziej atrakcyjną oraz zamieścić tam różne dodatki. Najczęściej szukamy tych linków gdzie oferowane e-dodatki są za FREE(ko). Podając w swojej wyszukiwarce internetowej treść:

Free blog backgrounds for blogger

Dzięki temu uzyskujemy prawie nie ograniczony dostęp do zasobów sieciowych.
Dlaczego „prawie”?. Otóż często okazuje się, że wydawcy oferujący swoje dodatki za FREE(ko) zwyczajnie nabijają nas w butelkę. W sytuacji kiedy już „przekopiemy” jakąś sporą ilość linków z dodatkami i już mamy to czego szukaliśmy spotyka nas nie miła niespodzianka w postaci konieczności dokonania jakiejś opłaty na rzecz wydawcy aby uzyskać możliwość skopiowania kodu na swój blog. Opłaty te często nie są zbyt duże i wystarczy wysłać SMSa i tu skłonny bym był zachować ostrożność. Może to być bardzo drogi SMS. Proponują też opłatę w systemie PayPal lub kartą płatniczą. Generalnie należy w takich przypadkach zachować ostrożność o ile nie znacie wydawcy. Jedyną i nie kwestionowaną korzyścią z takich wędrówek jest fakt, że poznajemy różne rozwiązania. Może to być dla nas inspirującym doświadczeniem dającym nam pomysł na własną stronę WWW lub bloga.
Niżej załączam „mini katalog” takich linków, które możecie przeglądać i być może z nich skorzystać. Ja tym czasem pozostaję przy Bloggerze.


W sieci jest tego bardzo dużo i każdy powinien wybrać to, co jemu najbardziej odpowiada.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz